Internet mobilny na komputerze stacjonarnym

38d337c465306ddfef101d1573876c99,0,38

Zazwyczaj z internetu mobilnego korzysta się w urządzeniach mobilnych – w telefonach, tabletach, netbookach, laptopach. Niektórzy decydują się także na taki internet na  komputerze stacjonarnym. Można tak zrobić, jeśli jest się w zasięgu szybkiego internetu. Kupuje się modem, podpisuje umowę albo wybiera internet mobilny na kartę.

Ten typ internetu ma swoje wady, dlatego stosuje się go na stacjonarnym urządzeniu raczej jako ostateczność. Charakterystyczne dla mobilnego internetu są niższa prędkość niż ta, jaką można uzyskać za pośrednictwem kabla, a także niestabilność połączeń, które mogą być zerwane np. przy gorszej pogodzie. Jest też problem z opóźnieniami.

Wprowadzanie do Polski standardu LTE niweluje w dużej części problemy związane z mobilnym dostępem do sieci. Standard ten zapewnia szybsze połączenia i mocno ogranicza ryzyko zerwania połączenia. Praktycznie, kiedy korzysta się z LTE można zapomnieć, że jest to internet mobilny, a nie stacjonarny. Jednakże nie jest to jeszcze standard, z którego można skorzystać w całej Polsce. Ponadto pozostają jeszcze problemy z ograniczoną ilością transferu, narzucaną przez pakiety internetowe. Przy internecie stacjonarnym ten problem nie występuje. Jednak coraz bardziej atrakcyjne oferty operatorów na internet mobilny wraz z rozwojem sieci LTE sprawiają, że pomysł z rezygnacją z internetu stacjonarnego na rzecz mobilnego nie wydaje się już taki zły.

 mobilny-internet-screen

Comments are closed.