Internet mobilny w telefonie

internet mobilny_4

Korzystanie z internetu w telefonie jest już jednym z najpopularniejszych jego zastosowań. Nie tylko rozmowy, SMS-y czy e-maile, ale korzystanie z różnych możliwości oferowanych przez internet stało się możliwe i co więcej – wygodne.

Jeżeli planuje się korzystać z internetu, by móc to robić w pełni komfortowo, warto kupić nie zwyczajny telefon, ale smartfon. Jest to urządzenie ułatwiające korzystanie z internetu, mające szybką przeglądarkę, różne internetowe aplikacje, WiFi oraz odpowiednią do przeglądania internetu wielkość ekranu.

Kiedy kupuje się telefon, warto aby było to urządzenie obsługujące standard 3G. Bez tego internet będzie zbyt ograniczony i wolny, by mówić o mobilności. Z internetu można korzystać w każdej komórce, ale tylko z 3G będzie możliwość skorzystania z czegoś więcej niż zajrzenie na stronę www czy odebranie poczty. Standard 3G jest obecnie bardzo popularny, więc obsługa 3G zagwarantowana jest nawet w tańszych telefonach. Trzeba jednak zwracać uwagę na specyfikację kupowanych urządzeń, tych najtańszych, gdyż takie bez 3G są cały czas produkowane. Jeszcze większą szybkość i możliwości oferują smartfony z LTE. Ten standard nie obejmuje jeszcze swoim zasięgiem całego terytorium naszego kraju. Zresztą trudno o tym myśleć, skoro operatorzy nie umożliwiają w całej Polsce i starszego 3G. Jest jednak coraz lepiej z zasięgiem LTE, więc warto kupić droższy smartfon, który umożliwi korzystanie z tego standardu. Jeśli chodzi o koszty korzystania z internetu, to aby je zmniejszyć, warto wykupić pakiet internetowy u operatora komórkowego.

internet mobilny_9

 

Comments are closed.