Play i T-Mobile dołączają do firm oferujących szybki internet LTE

internet mobilny_6

Tych dwóch operatorów odniosło sukces w przetargu zorganizowanym przez UKE na rezerwację częstotliwości z pasma 1800 MHz. Wyniki przetargu ogłoszone zostały w lutym i od tego czasu operatorzy komórkowi działają w celu zaoferowania swoim klientom szybkiego internetu w technologii LTE. Głównym zwycięzcą jest sieć Play.

Do otrzymania było 5 paczek po 5 MHz. Operator P4 otrzymał 3 z nich i tyle można było otrzymać maksymalnie. Operator sieci T-Mobile zdobył 2 paczki. Play i T-Mobile dołączają więc do sieci Plus oraz Cyfrowego Polsatu, które oferują już swoim klientom możliwość korzystania z LTE.

Zainteresowanie pasmem 1800 MHz wyraziło w sumie sześć firm. Największym przegranym spośród nich okazała się sieć Orange, której nie przyznano żadnej paczki. Znajduje się jednak na pierwszym miejscu wśród odrzuconych ofert. Operator sieci Orange – Polska Telefonia Komórkowa Centertel nie traci więc nadziei i liczy na to, że może któremuś ze zwycięzców zabraknie pieniędzy na wywiązanie się z zobowiązań.

play lte_3

 

Comments are closed.